Przejdź do treści

Spokój i bezpieczeństwo, czyli 8-letnia gwarancja Subaru Safe8

Kacper Mucha
Dziennikarz motoryzacyjny

Gwarancja nie tylko sprawia, że mamy poczucie bezpieczeństwa na wypadek awarii auta, ale także zwiększa jego wartość rezydualną na rynku wtórnym. Dobrą nowiną dla fanów Subaru jest więc fakt, że wszystkie nowe samochody marki, seryjnie i bezpłatnie, od stycznia 2024 objęte są 8-letnią gwarancją!

Umówmy się, dzisiaj kierowcy korzystają z samochodu nieco inaczej niż jeszcze dekadę-dwie temu. Coraz rzadziej auta kupowane są za gotówkę i użytkowane w rodzinie przez więcej niż 5-6 lat. Zwiększająca się popularność różnych form finansowania, doliczania do raty kosztów serwisowych czy przedłużonych gwarancji daje jasny obraz – kierowcy chcą mieć nie tylko samochód, ale samochód obudowany pełnym pakietem usług, tak aby cieszyć się jazdą i ograniczyć myślenie o dodatkowych kosztach czy obowiązkach. To dlatego korzystamy z kredytów i leasingów, wykupujemy ubezpieczenie GAP, a także ochronę szyb, opon czy ubezpieczanie od kradzieży rzeczy osobistych z samochodu. To proste, kupując wymarzone nowe auto chcemy się czuć przede wszystkim bezpiecznie.

Zobacz więcej: Lista dealerów Subaru w Polsce | Samochody Subaru dostępne od ręki

Dlatego właśnie ostatni ruch polskiego importera Subaru jest strzałem w dziesiątkę. Od początku stycznia 2024 roku wprowadzono program o dość jasnej nazwie – Subaru Safe8. To nic innego, jak oferta gwarancji specjalnej, która do 8 lat przedłuża ochronę samochodu, ponad podstawowy okres, oferowaną przez producenta. Co ważne, jej zakres jest niemal identyczny, a ewentualne naprawy przeprowadza Autoryzowana Stacja Obsługi Subaru, więc mamy pewność, że nie zaskoczą nas żadne usterki, nasz pojazd będzie serwisowany zgodnie z zaleceniami producenta i z wykorzystaniem oryginalnych części. Co może być zaskakujące: w tej ofercie nie obowiązuje limit kilometrów! Tyle słowem wstępu, przejdźmy do szczegółów Subaru Safe8.

Subaru Safe8 – pełna automatyzacja oznacza mniej obowiązków

To jasne, im mniej obowiązków ciąży na kierowcy, tym większa jest atrakcyjność danej oferty, dlatego w programie Subaru Safe8 nie musimy podejmować dodatkowych czynności podczas odbioru auta ani po wygaśnięciu gwarancji podstawowej. Wspomniana usługa łączy w sobie gwarancję podstawową oraz gwarancję specjalną. Po zakupie samochodu, przez pierwsze 3 lata lub 100 000 km (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej), właściciel korzysta z gwarancji podstawowej, której zakres wynika z „Książki gwarancyjnej i obsługi serwisowej”. Po tym czasie automatycznie zaczyna obowiązywać gwarancja specjalna Subaru Safe8. Dzięki temu nowe Subaru, zakupione u Autoryzowanego Dealera w Polsce, będzie chronione gwarancją przez 8 lat – bez przerw i bez przenoszenia na barki kierowcy obowiązku pamiętania o przedłużeniu ochrony.

Automatyzacja procesu oznacza, że nawet zapominalscy kierowcy będą mogli poczuć się spokojnie, ponieważ to Autoryzowany Dealer Subaru aktywuje Subaru Safe8 już w dniu zakupu samochodu. Właściciel auta nie musi podejmować dodatkowych czynności także po wygaśnięciu gwarancji podstawowej. Jak wspominaliśmy na początku tekstu, kierowcy dziś coraz częściej zmieniają samochody, a więc kolejną zaletą będzie fakt, że Subaru Safe8 jest przypisana do numeru VIN pojazdu, a więc sprzedając samochód po latach, przekazujemy je kolejnemu właścicielowi wraz z gwarancją; nowy właściciel musi jedynie zgłosić fakt nabycia auta u dealera Subaru.

Wyobraźcie sobie, że w ogłoszeniu znajdujecie np. dwa pasujące Wam modele Forestera – jeden z polskiego salonu, z 8-letnią gwarancją, drugi sprowadzony z zagranicy, bez potwierdzonej historii i bez ochrony gwarancyjnej – wiadomo, którym samochodem każdy z nas wolałby przewozić swoją rodzinę. Dlatego, dzięki Subaru Safe8 wzrasta atrakcyjność oferty na rynku wtórnym oraz wartość rezydualna samochodu objętego tym programem. W skrócie – po latach, swoje Subaru możecie sprzedać szybciej i za lepszą cenę.

Subaru Safe8 – przed czym chroniony jest samochód?

Gwarancja specjalna Subaru Safe8 jest prowadzona, w formie ubezpieczenia, przez firmę Real Garant Versicherung AG. To znana i sprawdzona organizacja, która prowadzi tego typu programy na wielu europejskich rynkach, natomiast program realizowany jest w Polsce za pośrednictwem Autoryzowanych Dealerów Subaru – to dodaje kierowcom pewności, że o ich auto przez cały okres będzie dbało przedstawicielstwo Subaru w kraju. Ewentualne naprawy gwarancyjne zostaną wykonane w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) i przy użyciu części zatwierdzonych przez producenta. Przedmiotem gwarancji są części: mechaniczne, elektryczne, elektroniczne, pneumatyczne i hydrauliczne samochodu, które zostały oryginalnie zamontowane na stałe przez producenta lub wymienione przez ASO Subaru w ramach obowiązującej gwarancji. Więcej szczegółowych informacji o Subaru Safe8, w tym warunki i wyłączenia, znaleźć możecie na stronie https://safe8.subaru.pl/.

Wróćmy jeszcze na chwilę do początku tekstu, jak pisaliśmy, kierowcy chcą mieć dziś auto obudowane różnymi usługami, aby być przygotowanym na każdą sytuację. Dlatego w Subaru, dodatkowo, każdy samochód zakupiony u Autoryzowanego Dealera w Polsce i uprawniony do korzystania z gwarancji specjalnej Subaru Safe8, otrzymuje bezpłatnie, na czas obowiązywania programu, także Gwarancję Mobilności. Ta usługa zapewnia właścicielowi wspomnianą mobilność np. podczas wakacyjnego wyjazdu, ponieważ w ramach Gwarancji Mobilności właściciel auta i jego rodzina mogą skorzystać np. z holowania auta, noclegu w miejscu zdarzenia, transportu do domu lub do miejsca docelowego, a także wynajęcia auta zastępczego. Więcej informacji o Gwarancji Mobilności znaleźć można na stronie https://subaru.pl/gwarancja_mobilnosci.html.

Czy trzeba dodawać coś więcej? Sam fakt pojawienia się oferty przedłużonej gwarancji specjalnej sprawia, że atrakcyjność zakupu nowego Subaru jest jeszcze wyższa. Natomiast fakt, że gwarancja obejmuje aż 8 lat, jest oferowane seryjnie i bezpłatnie do każdego samochodu, będzie on otoczony troską przez Autoryzowany Serwis Subaru, a do tego otrzymujemy Gwarancję Mobilności, jeszcze bardziej ją zwiększa. Nie pozostaje nic innego, jak wybrać pasujący do własnych potrzeb model Subaru!

Zobacz nowe modele:
Subaru Crosstrek | Subaru XV | Subaru Forester | Subaru Outback | Subaru Solterra